Jaunumi

Mūsu komandas izstrādāta mājas lapa uzņēmumam, kas nodrošina interneta un TV pakalpojumus.Individuāla izstrāde, satura pārvaldības sistēma Joomla. http://linkit.lv/  

Ecomaja.lv - klimatisko iekārtu un karkasa māju būvniecības komplektu interneta veikals. Izstrādāts divu nedēļu laikā. Izstrāde tika veikta uz
Bitmonētu izgudrotājs – mūsdienu leģenda

Bitmonētu izgudrotājs – mūsdienu leģenda

Pašas apspriestākās kriptovalūtas – bitmonētas – radītāja vārds ir nezināms, lai gan bitmonētas tika izstrādātas jau desmit  gadus atpakaļ un to autora vārds ir piecdesmit mūsu planētas bagātāko cilvēku sarakstā. Zināms vien ir kāds pseidonīms – Satoshi Nakamoto, kuru uzskata par bitmonētas radītāju, tomēr noskaidrot, kurš gan slēpjas zem šī pseidonīma, līdz šim nav izdevies.

Nakamoto personību saista ar daudziem cilvēkiem, tai skaitā  diezgan populāriem, kā, piemēram, uzņēmējs  Elon Musk, taču tiešus pierādījumus neviens no variantiem nav ieguvis. Tā, pirms trīs gadiem, plašsaziņas līdzekļos izskanēja versija, ka Satoshi Nakamoto patiesībā esot 64 gadus vecs Losandželosas apkārtnē dzīvojošs japāņu izcelsmes iedzīvotājs, tomēr šis cilvēks to kategoriski noliedz.

Pēc kāda laika plašsaziņas līdzekļi “uzbruka” pirmajam cilvēkam, kas veica bitmonētas maiņu – Hal Finney, programmētājam un kriptovalūtas pētniekam. Tomēr arī viņš noliedza savu saistību ar kriptovalūtas izgudrotāju.

Pirms kāda laika sabiedrība bija sajūsmā, uzskatot, ka ir atrasts Satoshi Nakamoto. Austrālijas biznesmenis un izgudrotājs Craig Steven Wright atzinās, ka bitmonēta ir viņa ideja. Tomēr par viņa vārdiem šaubījās kriptovalūtas programmas izstrādātāji, kuri vēlāk arī atrada pierādījumus, kas apgāž Wright apgalvojumus.

Pēc tam visur esošie žurnālisti turēja aizdomās gan īru studentu – kriptogrāfu, gan kādu somu tautības videospēļu izstrādātāju,  gan avīzes slejas par “bitgold” (bitmonētu prototips) autoru, kā arī kādu ungāru izcelsmes amerikāni Nick Szabo. Katru reizi minējumi un cerības neattaisnojās. Katrs no šiem cilvēkiem noliedza savu saistību ar bitmonētas izgudrojumu.

Vai maz ir tik svarīgi zināt kriptovalūtas radītāja vārdu? Laikam jau nē.  Autora anonimitāte neietekmē bitmonētas funkcionalitāti, kā arī tās popularitāti.

Tomēr interesanti gan!

© 2024 EDEVON Visas tiesības paturētas