Par to, ka dokumentus var glābāt ne uz fleškas, ne datorā, bet uz serverā zinā daudz cilvēku, bet maz cilvēku zinā, ka eksistē veselas interneta glābātuves veselu interneta saitu un veikalu vēstures pārlukošanai. Tāda vēsture mēdz būt derīga un nepieciešama piemerām tad, kad jūsu mājas lapai uzbrūka konkurenta hakeri, kaut-ko izdzēsa vai nozāga, nerunājot par banāliem nozēdzniekiem, kuru web-lapas var pazūst tik pat ātri cik parādījās internētā.
Šājos gadījumos var atrast web-lapas interneta arhīvos, kas glābā visu informāciju par tekstiem un izmaiņām.
Pirmais bezpeļņu arhīvs (Internet Archive) ekzistē no 1996 gada. Tas krāj web-lapu kopijas, grāfiskus materiālus, video un audio ierākstus un arī programmu apgādi. Tas satur 85 miljardus web-lapu, kuru kontents tiek fiksēts automātiski ar noteiktām laika intervāliem.
Cits serviss “WevCite” arhīvē tikai pēc lietotāja tieša pieprāsījuma visu lapu saturu kopā ar HTML, PDF, tabulām, stiliem, bildēm, pieslēgšanas laiku, MIME-tipu un satura garumu. Tie metadati ir vajadzīgie informācijas autentiskuma un izcelsmes noskaidrošanai.
Šādu bilbilotēku un servisu internētā ir daudz. Var atrast arhīvu, kas ir reģistrēts kā mūsu valstī tā arī citā.
Kompānija “Edevon” atgadinā: pasūtot web-lapas modernizāciju, nepiemirsiet atskatīties atpakaļ laikā. Ielogojoties wb-lapas attīstības vēsutrē, var izvairīties no vairākām nevajadzīgām strīdām par to, kas bija web-lapā un kura laika periodā tas tika taisīts, redzēt attīstības progresu vai regresu.